Czytelnia dla Dorosłych, Minione wydarzenia

Obchody 74. Rocznicy Wybuchu Powstania W Getcie Warszawskim

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie zaprasza do wzięcia udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. Odbędzie się ona 19 kwietnia 2017 r. o godz. 12:00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

Celem projektu jest przedstawienie historii powstania, jego przebiegu oraz postaw ludzi, którzy w nim uczestniczyli, a także budowanie empatii wobec świadectwa osób, które w powstaniu brały udział lub je obserwowały. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie film pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, którego emisja stworzy okazję do dyskusji i refleksji nad losem ludności pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej.