Minione wydarzenia, Oddział dla Dzieci

„O Żydach i Żydówkach” – zajęcia z interaktywną książką

„O Żydach i Żydówkach” to interaktywna książka, która zachęca czytelników i czytelniczki do poznania kultury żydowskiej. Interaktywna, ponieważ nie jest to książka tylko do czytania, ale przede wszystkim do działania. Jej strony pełne są zadań, które kulturę żydowską i historię Żydów i Żydówek przybliżają w sposób praktyczny – na przykład poprzez grę w Bingo.

A zamiast zwykłego opisu tradycyjnego żydowskiego dania baba ghanoush, w książce znajdziecie zachętę do przygotowania tej potrawy. „O Żydach i Żydówkach” pomoże czytelnikom i czytelniczkom zidentyfikować i zweryfikować znane im stereotypy i mity dotyczące kultury żydowskiej. Dzięki ostatniej części, poświęconej mowie nienawiści, książka kształci też aktywne postawy przeciwdziałania dyskryminacji.