English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Konkursy

Nasza Biblioteka wyróżniona w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. Broniewskiego w Lubaczowie zdobyła wyróżnienie w Konkursie Tydzień Bibliotek 2016. W tym roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz kolejny zorganizowało konkurs, którego przedmiotem było jedno, wybrane przez bibliotekę, najbardziej oryginalne wydarzenie i zgodne z hasłem TB, które w tym roku brzmiało: „Biblioteka inspiruje”.

Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2016 przyznało nagrody następującym bibliotekom:

• I nagroda – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta
    w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) za akcję Familijna gra miejska BI-GOS (Biblioteka inspiruje – gramy od stuleci)

• II nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) za akcję Literacki flashmob „Czytaj do woli”

• III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (woj. mazowieckie) za akcję
    Z książką nam po drodze

Jury przyznało cztery wyróżnienia:

• Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej (woj. śląskie) za akcję Kryminalna noc w bibliotece

• Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie (woj. łódzkie) za akcję Czytaj z nami do 4-tej w nocy!

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie (woj. podkarpackie) za akcję Zainspirowała ich biblioteka

• Sulęciński Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Sulęcinie (woj. lubuskie) za akcję Biblioteka w plenerze

Oficjalna informacja na portalu http://www.sbp.pl/

Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom i finalistom konkursu odbyło się 15 września 2016r. w Sali Widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego podczas inauguracji 11. Forum Młodych Bibliotekarzy.

Do konkursu MBP w Lubaczowie zgłosiła wydarzenie, które miało miejsce w piątek 13 maja przed południem. To właśnie tego dnia w naszej bibliotece gościliśmy grupę czytelników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lubaczowie oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleszycach by wspólnie obejrzeć premierę filmu „Czerwony Kapturek” (o wydarzeniu pisaliśmy już na naszej stronie) przygotowanego przez grupę uczniów z SOSW uczęszczających do naszej biblioteki na cotygodniowe zajęcia „Niepełnosprawni w świecie książek”. Na uroczystej premierze filmu nasza biblioteka otrzymała także zestaw trzech ręcznie wykonanych przez uczestników WTZ w Oleszycach bajek multisensorycznych, które będą wykorzystywane podczas zajęć z najmłodszymi czytelnikami.

W tym miejscu słowa podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia, zwłaszcza aktorom- dzieciom i opiekunom z SOSW w Lubaczowie na czele z Paniami Agnieszką Dudzic- Drozd oraz Martą Szałańską. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pani Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa
w Oleszycach Izabeli Krzaczkowskiej-Szychter i Bogusławy Smoliniec- Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnospranych „Razem” oraz wszystkich uczestników WTZ i ich opiekunów, którzy w ramach zajęć w pracowni krawieckiej stworzyli piękne książeczki i podarowali je bibliotece by mogły służyć naszym najmłodszym czytelnikom. To wyróżnienie to nasz wspólny sukces, za który serdecznie Wam dziękujemy.

W tym roku podczas Tygodnia Bibliotek po raz kolejny, my bibliotekarze oraz Wy, drodzy czytelnicy, udowodniliśmy, że biblioteka to miejsce naszych inspiracji… Każdy kto tu zajrzy, znajdzie coś dla siebie!

Wyróżnienie dla MBP