English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES

Najstarsza czytelniczka MBP w Lubaczowie skończyła 100 lat.

0 182

W dniu 14.11.2016r. Pani Jadwiga Żdan mieszkanka Lubaczowa i jednocześnie najstarsza aktywna czytelniczka Wypożyczalni dla Dorosłych ukończyła 100 lat. W związku z tym pięknym jubileuszem pracownicy naszej biblioteki odwiedzili dostojna jubilatkę w jej domu. Były kwiaty, gratulacje i życzenia z serca płynące.

dsc_0062

Jubileusz Pani Jadwigi jest powodem dumy nie tylko mieszkańców Lubaczowa i władz samorządowych, ale przede wszystkim Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, gdyż Pani Jadwiga jest jedną z pierwszych, a równocześnie najstarszą czytelniczką, aktywnie wypożyczającą książki w naszej bibliotece od kilkudziesięciu lat. Pani Jadwiga podczas wczorajszego spotkania wspominała założenie lubaczowskiej biblioteki w 1948r., do której wspólnie z mężem często zaglądała. Pomimo sędziwego wieku Pani Jadzia ma sokoli wzrok i sama bardzo dużo czyta. Lubi wracać do lektur, wcześniej przeczytanych. Jej ulubieni autorzy to Ignacy Józef Kraszewski, Jan Dobraczyński, Karol Bunsch, Joanna Chmielewska, George Bidwell, Melchior Wańkowicz i wielu innych.

Pani Jadziu serdecznie dziękujemy, że od tylu lat jest Pani z nami i aktywnie promuje Pani czytelnictwo w naszym środowisku. Pragniemy Pani złożyć życzenia zdrowia, pogody ducha na kolejne lata oraz wielu jeszcze przeczytanych książek. Życzymy Pani kolejnych spokojnych, pogodnych i szczęśliwych lat w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *