English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Oddział dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

24
Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski organizując spotkanie uczniów klasy V d ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i uczniów klasy IV b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych Koło Lubaczów- prezesem Panem Zygmuntem Florczakiem i Panią Bożeną Stępień.
Nasi goście starali się uświadomić zdrowej części społeczeństwa, że osoby niewidome i niedowidzące istnieją i chcą żyć jak inni ludzie.
Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczyć przyrządy usprawniające życie w przestrzeni publicznej, ale też ćwiczyć chodzenie z białą laską, czytać przez folię powiększającą oraz usłyszeć godzinę na zegarku.
Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli animowany film o radzeniu sobie chorych osób w codziennym życiu pt. „N jak niewidomy” zrealizowany przez Polski Związek Niewidomych. Ponadto młodzi ludzie obejrzeli amatorski film zrealizowany przez PZN Koło Lubaczów w ramach dofinansowania ze Starostwa Powiatowego zatytułowany „Jak skutecznie spełnić się w roli przewodnika osoby z dysfunkcją wzroku w przestrzeni publicznej”, którego bohaterem jest Michał, chłopak z Lubaczowa. Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliży najmłodszym problemy osób z dysfunkcją wzroku oraz otworzy ich na potrzeby innych ludzi.

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów