English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Oddział dla Dzieci

Magia Biblioteki… Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy II „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie uczestniczyli w dniu dzisiejszym w magii bibliotecznego świata.

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji trwającego od 08.05.2017- 15.05.2017 r. Tygodnia Bibliotek.
Z przeczytanych wierszy, dzieci dowiedziały się, że książka porusza wyobraźnię, poszerza słownictwo oraz do jakich zasad trzeba się stosować, by ta skarbnica wiedzy mogła dobrze funkcjonować. Były też oczywiście konkursy z nagrodami ze znajomości bajek Brzechwy i Tuwima oraz zgadywanki tytułów bajek na podstawie rekwizytów. Na zakończenie jedna z bibliotekarek zaśpiewała piosenkę „Bibliotekarz” o tym:

„kto to taki bibliotekarz…”,

że „jest ciągle zaczytany…”

” bibliotekarz jak czarodziej nawet w deszczu,

w złej pogodzie wyczaruje kolorowy świat!”

W podziękowaniu za ten łyk magii uśmiechnięte i zadowolone dzieciaki zaśpiewały paniom „Sto lat” z okazji ich święta.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *