Konkursy, Oddział dla Dzieci

„Leśne potyczki” – 3. edycja konkursu już za nami

W dniu 17.06.2019 r. odbył się w naszej bibliotece II etap Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Nadleśnictwo Lubaczów.

Turniej adresowany był do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjalnych z terenu powiatu lubaczowskiego. Konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 5 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, które rywalizowały o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”, były to: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Cewkowie, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie, Szkoła Podstawowa w Horyńcu Zdroju.

Podczas turnieju młodzież wykonywała zadania praktyczne z wiedzy leśnej, rozpoznawanie szyszek, ulistnionych gałązek, tropów zwierząt, krajowych gatunków ptaków, które losowane były z kosza wiedzy, skrzyń i skrytek. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, które udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju.

Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie, uzyskując także nagrodę pieniężną dla swojej szkoły. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Słowa podziękowania kierujemy do Pana Daniela Pilipa – prowadzącego dzisiejszą rywalizację, Pana Roberta Banasia Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów wraz z pracownikami. Dzieci i młodzież zachęcamy do zgłębiania wiedzy o naszej przyrodzie, korzystając z księgozbioru bibliotek i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach za rok.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego Turnieju serdecznie gratulujemy.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *