Oddział dla Dzieci

Lekcja biblioteczna – Uśmiech dla każdego

W dniu dzisiejszym dzieci z Przedszkola Nr 3, z grupy „Bajkolandia” wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. „Uśmiech dla każdego”.

W zajęciach wykorzystaliśmy utwór P. Wechterowicza i E. Dziubak pt. Uśmiech dla Żabki”. Dzieci w skupieniu wysłuchały ciekawej historyjki o małej żabce, która poczuła nagłą tęsknotę za mamą i bardzo posmutniała. Mama, która była w pracy, wyczuła tę tęsknotę i uśmiechając się pięknie, poprosiła bobra, żeby przyniósł jej uśmiech do małej żabki nad stawem. Uśmiech żabce przenosi bóbr, wydra, dzięcioł i inne leśne zwierzęta, dzięki czemu śmieje się cały las, wszyscy niosący uśmiech i wszyscy podczas czytania. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, odpowiadały na pytania i od małych żabek nad stawem, nauczyły się, że uśmiech pełen miłości może zdziałać cuda.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *