Lekcje biblioteczne, Oddział dla Dzieci

Lekcja biblioteczna- Uśmiech dla każdego

0 11

W dniu 24.11.2017r. uczniowie klasy I „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Uśmiech dla każdego”.

Zajęcia przygotowano na podstawie książki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak pt. Uśmiech dla Żabki”. Pierwszoklasiści w skupieniu wysłuchali ciekawej historyjki o małej żabce, która poczuła nagłą tęsknotę za mamą i bardzo posmutniała. Mama, która była w pracy, wyczuła tę tęsknotę i uśmiechając się pięknie, poprosiła bobra, żeby przyniósł jej uśmiech do małej żabki nad stawem. Uśmiech żabce przenosi bóbr, wydra, dzięcioł i inne leśne zwierzęta, dzięki czemu śmieje się cały las, wszyscy niosący uśmiech i wszyscy podczas czytania. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. A od małych żabek nad stawem, nauczyły się, że uśmiech pełen miłości może zamienić smutek w radość.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *