English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Biblioterapia, Oddział dla Dzieci

„Lekarstwo na umysł” – warsztaty biblioterapeutyczne

0 27

Rozwijanie przez czytanie, biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji oraz wobec agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, modele postępowania biblioterapeutycznego , to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas dwudniowych warsztatów biblioterapeutycznych, prowadzonych przez dr Wandę Matras-Mastalerz w Oddziale dla Dzieci w dniach 24-25 listopada 2015 r. Pani Wanda jest adiunktem w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doktorem nauk humanistycznych z zakresu literaturoznawstwa oraz przewodniczącą Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.
Program przygotowany przez panią Wandę był niezwykle interesujący, dotyczył bowiem nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też umiejętności praktycznych z zakresu doboru i wykorzystania odpowiednich tekstów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, uzupełniony bogatymi przykładami literatury, zajęć oraz zabaw (między innymi z wykorzystaniem teatru Kamishibai). Zajęcia poszerzyły wiedzę z zakresu doboru i wykorzystania odpowiedniej literatury dla osób niechętnie czytających, z zaburzeniami dysleksji, ADHD oraz dla czytelników niepełnosprawnych i borykających się z różnymi problemami i lękami.
Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu I stopnia z Biblioterapii i wszyscy potwierdzili chęć uczestnictwa w warsztatach II stopnia.
Serdecznie dziękujemy Pani Wandzie Matras-Mastalerz za niezwykle interesujące i pomysłowe zrealizowanie warsztatów i zarażenie swoją wielką pasją uczestników kursu.

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *