Aktualności, Minione wydarzenia

Księgozbiór 2016 – ciche czytanie w przestrzeni publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Lubaczowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Baszni Dolnej zapraszają do wzięcia udziału w organizowanej już po raz czwarty Akcji KsięgoZbiór.

Działanie takie jak KsięgoZbiór zwraca uwagę na książkę, poprzez wyeksponowanie jej w przestrzeni publicznej, pokazanie jej w sposób niekonwencjonalny. Czytający na lubaczowskim rynku także wzbudzali ogólne zainteresowanie mieszkańców naszego miasta, którzy przystawali, by popatrzeć na ludzi z książką w ręku, niejednokrotnie przyłączali się, sięgając po lekturę przygotowaną przez bibliotekarzy.

Ksiegozbior2016

KsięgoZbiór to pomysł, który narodził się i jest realizowany w Łodzi. Organizatorkami są Marta Kula i Paulina Milewska. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce w październiku 2011 roku. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem niskiego czytelnictwa w Polsce. To sposób dla wszystkich będących czytelnikami, lubiących lekturę, by zarazić czytaniem innych – chociażby przechodniów.

Ciche czytanie w przestrzeni publicznej ma na celu nie tylko promować czytelnictwo, ale także integrować środowisko bibliotekarzy i czytelników.

Akcja KsięgoZbiór została przychylnie odebrana przez społeczeństwo Lubaczowa i na stałe wpisała się w kalendarz bibliotecznych imprez. Uczestnicy akcji KsięgoZbiór po raz kolejny przekonywali, że czytanie jest fajne, daje wiele radości, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętności wysławiania się.