Aktualności, Dyskusyjny Klub Książki

Książka roku DKK 2018 w Lubaczowie

Podczas pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w 2019 roku, głosami Klubowiczek została wybrana Książka Roku 2018 DKK w Lubaczowie.

Została nią powieść „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, która gościła w naszej Bibliotece i opowiedziała o pracy nad biografią tego niezwykłego muzyka.

Również pierwszą omawianą w tym roku książką była biografia, autorstwa Mariusza Urbanka „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”.

Mariusz Urbanek – pisarz i publicysta, autor licznych biografii m.in. Leopolda Tyrmanda (Zły Tyrmand), Stefana Kisielewskiego (Kisiel), Władysława Broniewskiego (Miłość, wódka, polityka), Juliana Tuwima (Wylękniony bluźnierca), tym razem przybliża nam sylwetkę Kornela Makuszyńskiego, jednego z najważniejszych pisarzy dwudziestolecia, którego książki pokochały kolejne pokolenia czytelników.

Mariusz Urbanek niezwykle wnikliwie śledzi losy swojego bohatera. Poznajemy Makuszyńskiego jako wytrawnego felietonistę, znawcę sceny teatralnej, wieloletniego recenzenta. Autora zakazanych w PRL wspomnień o Lwowie. Niezwykle ciepłego, pozytywnego i życzliwego człowieka z ogromnym poczuciem humoru. Dowiadujemy się również, że autor najpoczytniejszych książek dla dzieci i ojciec Koziołka Matołka nie za bardzo lubił dzieci i był mizoginem.

Jedno jest pewne – Mariusz Urbanek na pewno przedstawił swojego bohatera wielowymiarowo.

Zapraszamy do naszej Biblioteki, gdzie wypożyczyć można tę właśnie pozycję oraz inne książki autorstwa Mariusza Urbanka.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *