English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Oddział dla Dzieci

Japoński teatrzyk Kamishibai w Oddziale dla Dzieci

W dniu 9 i 10 listopada 2016r. w Oddziale dla Dzieci uczniowie klas I ,II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zostali zaproszeni do japońskiego teatrzyku Kamishibai. Zaprezentowane opowiadanie Christiana Ferrari, Anne Brouillard pt. „Rower Walentynki” stało się pretekstem nie tylko do rozmów o pomaganiu sobie, ale też wspólnej zabawy.

Kamishibai

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania:”Dokąd jechała Walentynka?”, Dlaczego zabierała ze sobą zwierzątka?”, „Czy wszyscy dotarli na szczyt?”oraz „Jaki wniosek można wyciągnąć z postępowania Walentynki?”. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że innym należy pomagać i że gdy przez świat idziemy nie sami, lecz z kimś, to nasza podróż jest przyjemniejsza, gdyż uczymy się od siebie nawzajem nowego widzenia świata. Wspólne naklejanie zwierzątek, które nasza bohaterka zabierała na szczyt stworzyło piękny plakat, a zabawa w rower Walentynki przyniosła dzieciakom wiele radości i uśmiechu.