English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Minione wydarzenia

Internetowa premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim.”

0 28

Już po raz czwarty w rocznicę powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”.

Jaki cel miała walka podjęta przez garstkę Żydów? Pamiętajmy, że za stawiającymi opór nie stał autorytet władz państwowych na emigracji, lub pozostających w konspiracji w okupowanym kraju. Żydzi nie mieli sprawnej, dobrze uzbrojonej, zaprawionej w bojach armii, wykształconych dowódców, nie dysponowali odpowiednimi siłami i środkami wojennymi, które pozwoliłyby skutecznie stawić opór Niemcom. Warszawscy Żydzi nie walczyli w imię zakończenia okupacji niemieckiej, odzyskania niepodległości, a nawet wolności. Odwołując się do słów Marka Edelmana – była to walka o możliwość wyboru sposobu umierania.

W dniu 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00 w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie odbędzie się internetowa premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim.”

ZONKILE2016mbp

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *