English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Oddział dla Dzieci

II etap Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza

0 53

8 listopada w Oddziale dla Dzieci odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego poświęconego życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, bowiem w 2016 roku obchodzimy 170 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci. Głównymi celami konkursu były: uczczenie Roku Henryka Sienkiewicza, zachęcanie do czytania i poznawania twórczości naszego wielkiego noblisty, pobudzanie wrażliwości literackiej uczniów oraz kształtowanie umiejętności kojarzenia autora oraz bohaterów.

W zmaganiach udział wzięli zwycięzcy I etapu konkursu, który odbył  się w bibliotekach szkolnych. Pierwszy etap konkursu obejmował znajomość biografii Henryka Sienkiewicza i lekturę „ W pustyni i w puszczy”, natomiast etap II poszerzony został jeszcze o nowelę „Janko Muzykant”.

Zwyciężczynią konkursu, która otrzymała najwięcej punktów i zdobyła I miejsce okazała się Natalia Kobiałka z SP Nr 2, II miejsce zdobyła Anna Szynal z SP Nr 2, a III miejsce- Martyna Lewicka z SP Nr 1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo zestawy długopisów i kubki promocyjne MBP. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu były biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie i biblioteki szkolne z SP Nr 1 i SP Nr 2.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *