English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności

„Gwiazdy z nieba” – w MBP o meteorach opowiadał dr Miłosz Huber

38

W czwartek (18 lutego) w Czytelni MBP wykład dotyczący meteorów wygłosił dr Miłosz Huber geolog, adiunkt UMCS w Lublinie, wykładowca w ramach Uniwersytetu III wieku.

Miłosz Huber opowiadając o Galaktyce wyświetlał prezentacje pt. ”Gwiazdy z Nieba”. Słuchacze, głównie seniorzy poznawali fascynujący świat meteorów – ich rodzaje, budowę, właściwości. Ponadto tematyka spotkania dotyczyła naszego Układu Słonecznego, zjawisk i obiektów astronomicznych.

Uczestnicy dowiedzieli się o badaniach Kosmosu, a zwłaszcza meteorów. Zobaczyli strukturę tych kosmicznych kamieni dzięki multimedialnym zdjęciom, które prowadzący szczegółowo omawiał.
O zainteresowaniu zagadnieniami dotyczącymi Wszechświata świadczyły liczne pytania skierowane do prowadzącego. Seniorzy pytali o wiek naszej Galaktyki, o podróże w Kosmosie, możliwość istnienia życia pozaziemskiego.

Podsumowując spotkanie dr Miłosz Huber zachęcił słuchaczy do pogłębiania wiedzy na temat Wszechświata, gdyż jest ona nie do końca zbadaną gałęzią nauki, stale nas zaskakującą i ciągle dostarczającą nowych wiadomości, także o naszym Świecie jako cząstce Wszechświata.