Czytelnia dla Dorosłych

Dr Kamil Szpyt o języku robotów

Czy roboty mają swój język?  Na to pytanie odpowie nam dr Kamil Szpyt, który we wtorek (26.02) będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kamil Szpyt wystąpi w ramach zmagań o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej. „Tajemniczy język robotów, czyli problemy prawne związane z rozwojem sztucznej inteligencji” to temat, który nasz gość przedstawi podczas  spotkania.

Kamil Szpyt jest lubaczowianinem mieszkającym w Rzeszowie, gdzie prowadzi swoją kancelarię prawną. Ponadto wykłada w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest doktorem nauk prawnych (praca obroniona summa cum laude na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w 2017 r.). Studia magisterskie ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Kamil Szpyt ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Jest m.in. laureatem XV. edycji Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej organizowanego przez Urząd Patentowy RP, LIII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych (wyróżnienie) oraz Ogólnopolskiego „Konkursu dla Młodych Prawników – Ius et discipulus”. Jego praca doktorska wygrała II Ogólnopolski Konkurs im. Profesora Zbigniewa Radwańskiego, została także wyróżniona przez Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego oraz w Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych. Pozycja ta znajduje się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej i jest dostępna dla czytelników.

Przypominamy, że udział w dyktandzie należy zgłosić do 22 lutego, rywalizacja rozpocznie się 26 lutego (wtorek) o godz. 17:00. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne, 300 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 200 – drugiego.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie http://www.mbp.lubaczow.pl/zmagania-o-tytul-mistrza-ortografii-ziemi-lubaczowskiej-2019/