Wypożyczalnia dla Dorosłych

(Do)Wolność Podróżowania – spotkanie autorskie z Władysławą Wiśniowską

15 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się autorski program Pani Władysławy Wiśniowskiej zatytułowany „(Do)Wolność Podróżowania. Turystyka w naszym kraju i regionie. Jak to miło wędrować…” kończący XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem (Do)Wolność Czytania.

W spotkaniu uczestniczyli  lokalni poeci Pani Maria Grądzka-Kuczek, Stanisława Hass, Józefa Kornaga, oraz Pan Józef Furgała, którzy prezentowali swoje wiersze o podróżowaniu, rodzinnych miejscowościach, turystyce, Roztoczu.

Podczas spotkania Pani Władzia opowiadała o rozwoju polskiej turystyki, atrakcjach turystycznych w naszym kraju i regionie, o Wincentym von Pollenburgu – ojcu nowożytnej geografii polskiej, obiektach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, parkach narodowych wśród, których najbliżej Lubaczowa położony jest Roztoczański Park Narodowy z siedzibą w Zwierzyńcu.

Grą na gitarze i swoim śpiewem spotkanie uświetniła Pani Anna Kabat, która zaśpiewała między innymi piosenki „Kiedy słońce złoci rankiem”, „Roztocze”, „Przyjaciele”. Również uczestnicy spotkania śpiewali piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry”, „Piękna nasza Polska cała”, „Polskie kwiaty”, „Obozowe tango”.

Pod koniec programu został przeprowadzony quiz dla uczestników spotkania z nagrodami. Okazało się, że uważnie słuchali i wykazali się wiedzą zdobytą podczas wieczoru poświęconego turystyce.

Na zakończenie odbyło się także rozstrzygnięcie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu fotograficznego pt. (Do)Wolność Czytania. Na konkurs wpłynęło 8 prac, z których pierwsze miejsce równorzędnie otrzymało rodzeństwo Dominika i Patryk Szałańscy, drugie miejsce Pan Henryk Frankowski, trzecie miejsce Pani Lucyna Wojdyło. Pozostałe osoby dostały wyróżnienia.

Nagrody w postaci książek i upominków otrzymali zarówno zwycięzcy jak i wyróżnieni.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem piosenki „Do widzenia”.