DKK na Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie

0 59

„Czytanie kręci, czytam na okrągło”- pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. W dniach 24-25 listopada rzeszowska galeria Millenium Hall stała się miejscem ważnym dla wszystkich tych, którzy kochają książki. Nie zabrakło tam również, lubaczowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w naszej bibliotece.

W pierwszym dniu targów, nasze klubowiczki miały okazję uczestniczyć w spotkaniach w saloniku literackim gdzie gościli:

Anna Dziewit-Meller -dziennikarka, podróżniczka, współautorka (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji” (Nagroda Magellana 2011), napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem. Prowadzi autorski, popularny kanał internetowy o książkach bukbuk. W tym roku wydała również książkę dla najmłodszych czytelników pt.”Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”.

Ałbena Grabowska– z zawodu lekarz neurolog, z zamiłowania pisarka. Matka trójki dzieci. Autorka wielu publikacji z zakresu padaczki, a także książek skierowanych do dzieci.
Swoje imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom (oznacza kwitnącą jabłoń). Autorka znakomicie przyjętej trylogii „Stulecie winnych”.

Janusz L. Wiśniewski – naukowiec, pisarz. Zadebiutował w roku 2001 powieścią „S@motność w sieci”, na podstawie której powstał również film. Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach. Na targach autor promował swoją najnowszą powieść „Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie”.

Po spotkaniach w saloniku literackim autorzy podpisywali swoje książki na stoiskach wydawniczych. Była to okazja do zdobycia autografów, jak również zamienienia paru słów z ulubionymi pisarzami.

Świąteczne Targi Książki były przede wszystkim świętem książki. Swoje stoiska miały tu największe polskie wydawnictwa, które proponowały książki w okazyjnych cenach.

Miejmy nadzieję, że na kulturalnej mapie Podkarpacia Świąteczne Targi Książki pozostaną już na stałe.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *