DKK Lubaczów na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

We wtorek 07 sierpnia 2018 roku Dyskusyjny Klub Książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie gościł na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Czwarta edycja Festiwalu odbywa się w tym roku od 5 do 11 sierpnia, a patronują jej Skamandryci.

Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu, pozwala przyjrzeć się współczesnej literaturze polskiej oraz jej językowi. O języku właśnie rozmawiały dwie wybitne językoznawczynie prof. Jadwiga Puzynina oraz jej dawna studentka dr hab. Katarzyna Kłosińska.

Podczas tegorocznej edycji w Szczebrzeszynie zaplanowano wiele ciekawych spotkań i wydarzeń. Szczebrzeszyński Festiwal to przestrzeń w której każdy Czytelnik znajdzie coś dla siebie.

Obok rozmów o języku znalazł się również czas na rozmowy o teatrze i sztuce. O swojej życiowej pasji jaką jest aktorstwo opowiedziała Agata Buzek. Festiwalowa publiczność miała również okazję spotkania wybitnej polskiej aktorki Anny Seniuk, która w rozmowie z córką Magdaleną Małecką – Wippich opowiedziała o życiu prywatnym, teatrze, pasjach, miłości, rodzicielstwie i aktorstwie.

Niewątpliwie główną atrakcją Festiwalu są spotkania autorskie z pisarzami i poetami. Wtorkowy wieczór był okazją do wysłuchania twórczości syryjskiej poetki Kholoud Charaf. Poetka odpowiadała na pytania dotyczące jej twórczości, środowiska i kultury z której pochodzi. Poezja wypełniła wtorkowy wieczór, również za sprawą Zbigniewa Herberta. Wiersze poety przedstawiła Anna Seniuk.

Wszystkich miłośników języka, słowa, książek, sztuki oraz muzyki gorąco zachęcamy do udziału w Festiwalu. Wszak uczta kulturalna w Szczebrzeszynie jeszcze trwa. Nasz Dyskusyjny Klub na pewno po raz kolejny zagości na Festiwalu.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *