Minione wydarzenia

Debata społeczna „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej? Na to i inne pytania będą odpowiadać uczestnicy debat, które odbędą się w dniach 16-22 maja w bibliotekach w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

RSPL

Debaty są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest wywołanie dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. Spotkania odbędą się w 53 bibliotekach.

W debatach wezmą udział mieszkańcy – samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji i organizacji, lokalni liderzy. Będą rozmawiać o uwalnianiu potencjału lokalnej społeczności i aktywności obywatelskiej, a szczególnie o tym, co mieszkańców motywuje i ułatwia im zaangażowanie się we wspólne sprawy. Spotkania będą miały charakter otwarty i formę warsztatową, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wypowiedzenia się.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2016 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

RSPL_infografika1 RSPL_infografika2 RSPL_infografika3 RSPL_infografika4