Czytelnia dla Dorosłych

„Czytam jak lubię w Czytelni pod chmurką” -projekt Dyskusyjnego Klubu Książki

Miło nam poinformować, że Dyskusyjny Klubu Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej zdobył mikrogrant w wysokości 11.000.00 zł. Środki pochodzą z programu „Aktywne Pogranicze”, który przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Społecznych realizuje Stowarzyszenie Czajnia. Dyskusyjny Klub Książki realizować będzie projekt „Czytam jak lubię w Czytelni pod chmurką”, którego głównym celem jest działalność na rzecz promocji literatury oraz czytelnictwa w naszym mieście.

Projekt Dyskusyjnego Klubu Książki ma na celu stworzenie nowego miejsca spotkań dla miłośników czytania. Powstanie tzw. „Czytelnia pod chmurką”, tj. miejsce dla czytelników, którzy zechcą spędzić czas z książką na świeżym powietrzu, w przyjaznej, funkcjonalnej, otoczonej zielenią przestrzeni. Realizacja projektu pozwoli na organizację spotkań z zapraszanymi autorami.

Czytelnia powstanie w ogródku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. Jej otwarcie przewidziane jest w maju 2019 roku. Dzięki współpracy z MBP w okresie od wiosny do jesieni (przy dobrych warunkach pogodowych) czytelnia będzie otwarta codziennie w godzinach pracy biblioteki. W ramach projektu zostanie zakupione potrzebne wyposażenie tj. fotele, stoliki, sofa, leżaki, krzesła.

Z Czytelni pod chmurką będą mogli korzystać wszyscy, którzy zechcą odpocząć w ustronnym, miłym i przyjaznym miejscu z dobrą lekturą i codzienną prasą.