English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES

Od czterech lat MBP w Lubaczowie wśród najlepszych!

0 58

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie została uznana za najlepszą w województwie podkarpackim. Dodatkowo wyróżniona w Rankingu Bibliotek 2016 przygotowanym przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” uzyskując 16 miejsce na 800 zgłoszonych bibliotek.

ranking-bibliotek-2016

Przypominamy, że historia Rankingu Bibliotek sięga 2011r. kiedy to po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Od tamtej pory co roku doceniani są ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego
i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Co roku ocena jest dokonywana na podstawie analizy następujących kryteriów:

• powierzchnia biblioteki,

• średnie zatrudnienie w bibliotece,

• wielkość księgozbioru,

• dotacje podmiotowe dla biblioteki w budżecie gminy

• dostępne dla czytelników tytuły prasowe,

• posiadanie strony internetowej,

• dostęp do nowych mediów,

• ilość stanowisk komputerowych,

• dostęp do Wi-Fi,

• działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne, literackie,

• wolontariat,

• udogodnienia dla osób niepełnosprawnych,

• książki dla osób słabo widzących i niewidomych,

• dane statystyczne dotyczące liczby czytelników i ilości wypożyczonych książek

• wielkość księgozbioru nabytego po 2005r.

• ilość zakupionych książek w 2015r.

Od kilku lat MBP w Lubaczowie idzie z duchem czasu i ciężko pracuje na swoją wysoką pozycję w rankingach. Zmienił się nie tylko wizerunek obiektu, ale także świadomość bibliotekarzy, którzy wychodząc zza biurek i regałów, swoją działalnością promują czytelnictwo poza murami biblioteki, jednocześnie integrując się z mieszkańcami naszego miasta. Sukces biblioteki to oczywiście nasz wspólny sukces, bibliotekarzy i czytelników, osób, które odwiedzają nas podczas spotkań ze znanymi i lubianymi pisarzami, poetami, osobami z pierwszych stron gazet, ludźmi z pasjami, których staramy się zapraszać do naszego miasta jak najczęściej. Dziękujemy, że od wielu lat jesteście z nami i nas wspieracie. To przecież nasza wspólna biblioteka, trzecie miejsce, poza domem i pracą, w którym po prostu chce się być!

MBP najlepsza w woj. podkarpackim

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *