English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Minione wydarzenia

Czerwony Kapturek w wykonaniu czytelników SOSW w Lubaczowie

Do Tygodnia Bibliotek grupa czytelników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lubaczowie przygotowywała się już od kilku miesięcy. Pod czujnym okiem swoich opiekunów, młodzi ludzie szlifowali teksty do „Czerwonego Kapturka” . Zamysł organizatorów był taki, aby niepełnosprawne dzieciaki otworzyły się na innych i stworzyły niezapomniane role do bajki Charles’a Perrault’a.

Pomimo tego, że praca była ciężka i kolejne dni zdjęciowe przynosiły pot i łzy, to efekt tej niezapomnianej przygody z filmem przerósł oczekiwania wszystkich, zarówno samych aktorów, ich opiekunów oraz rodziców, którzy nie kryli dumy ze swoich pociech. Premiera filmu, która odbyła się w piątkowe przedpołudnie Tygodnia Bibliotek 2016 udowodniła, że biblioteka i czytanie książek, parafrazując słowa przysłowia, „łagodzi obyczaje”, a dobrze dobrana lektura inspiruje do wspaniałych działań. Niepełnosprawne dzieci przełamały swoje bariery, przekroczyły swoje ograniczenia i udowodniły, że zajęcia w bibliotece dają inspirację i mogą prowadzić do realizacji marzeń, wydawałoby się niemożliwych do ich spełnienia.

Na piątkową premierę „Czerwonego Kapturka” zostali zaproszeni także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach, którzy sprezentowali lubaczowskiej bibliotece trzy bajki multisensoryczne wykonane w ramach terapii zajęciowej w pracowni krawieckiej. Dzięki darowi serca uczestników i opiekunów WTZ z Oleszyc, MBP w Lubaczowie będzie miała możliwość poszerzenia swojej oferty w ramach zajęć biblioterapeutycznych, co być może zachęci innych czytelników do szukania inspiracji w interesującej lekturze ze zbiorów naszej biblioteki.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *