Bieg z flagą przez miasto i gminę Lubaczów

W rocznicę 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zorganizowała bieg z flagą.

Wszyscy miłośnicy biegania mogli wspólnie z Biblioteką świętować ten szczególny dla Polaków dzień. Trasa biegu obejmowała miasto i gminę Lubaczów. Bieg z flagą rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 spod Pomnika Niepodległości w Lubaczowie, a jego trasa wiodła przez miejsca upamiętniające wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości tj. cmentarz przy Żelichówce w Lubaczowie, Młodów (Zakącie), Karolówka (Park Niepodległościowy) z metą na płycie Rynku w Lubaczowie. Flaga o długości 15 metrów, z którą nasi biegacze pokonywali dystans, została uszyta podczas Miejskiej Strefy Niepodległości (w sobotę 10 listopada).

Wśród uczestników nie zabrakło całych rodzin, biegli rodzice i dzieci, starsi i młodzież. W biegu udział wzięły zorganizowane grupy biegowe: Lubaczowska Grupa Biegowa oraz Akademia Sportu. Nasz „Bieg z flagą” możliwy był dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaczowie. Nad prawidłowym przebiegiem trasy czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie.

Bieg zakończył się na płycie Rynku w Lubaczowie. Flaga została umieszczona w lubaczowskiej konkatedrze. Dla wszystkich uczestników biegu przygotowany został ciepły poczęstunek w postaci grochówki.

Bieg dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”