Oddział dla Dzieci

Biblioterapia – Złości trzeba się pozbywać

W dniu 18.05.2017r. w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Złości trzeba się pozbywać”.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy I „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie. Po wspólnym przeczytaniu książki Hanny Januszewskiej pt. „Dziewczynka bardzo zła” oraz wiersza Burza ze zbiorku „Rady nie od parady…” Małgorzaty Strzałkowskiej, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące złoszczenia się. Dzieliły się też swoimi sposobami pokonywania złości: bieganie wokół domu, jak nasz bohater Jaś, jeżdżenie na rowerze, zabawa z rodzeństwem lub głębokie wdechy na balkonie. Rozwiązywały też krzyżówki, rysowały złość i przedstawiały ją za pomocą pantomimy na „Krześle złości”.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy człowiek ma prawo czuć złość z różnych powodów, ale musi tak wyrażać swoje odczucia, by nie sprawiać innym przykrości. Jak jesteśmy mili, to wszystkim jest przyjemnie i radośnie.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *