English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES

Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza, film promujący czytelnictwo

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie w tym roku w sposób szczególny włączyła się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza.

W maju podczas rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz” czytaliśmy utwory naszego noblisty, we wrześniu zorganizowaliśmy Narodowe Czytanie Quo vadis, w listopadzie natomiast odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy o życiu i twórczości Sienkiewicza. W grudniu zakończyliśmy Turniejem o tytuł Znawcy Literatury Henryka Sienkiewicza między Lubaczowską Radą Seniorów, a Młodzieżową Radą Miasta. Dwukrotnie w tym roku zorganizowaliśmy spotkanie z autorką książki o H. Sienkiewiczu „Piórem czy mieczem”- Anną Czerwińską- Rydel. Nasze działania zaowocowały powstaniem filmu promującego czytelnictwo, w którym wzięli udział samorządowcy oraz bibliotekarze. Namawiają oni do czytania książek, gdyż cytując słowa naszego wieszcza „Gdy się ktoś zaczyta zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

Z A P R A S Z A M Y!!!

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *